piątek, 24 stycznia 2020

Interaktywna mapa myśli dotycząca sposobów notowania

Pisałam już o korzyściach płynących z wykorzystania map myśli na lekcji. Tym razem nie tylko udostępnię opracowaną przeze mnie mapę myśli dotyczącą sposobów notowania, ale również krótko opiszę możliwości, jakie daje platforma Goconqr.com
Przede wszystkim umożliwia tworzenie zestawów slajdów, kartkówek, fiszek, schematów i map myśli. Wszystko działa bardzo prosto, choć wymaga znajomości języka angielskiego lub przetłumaczenia strony, aby ułatwić sobie pracę.
Mapy myśli możemy tworzyć samodzielnie w domu i zaprezentować uczniom jako swego rodzaju pokaz,naciskając symbol strzałki:


Dobrze jest jednak najpierw ustawić tempo prezentacji, przesuwając kropeczkę pomiędzy ludzikami w dolnym prawym rogu


Jeżeli chcemy zatrzymać pokaz, wystarczy kliknąć symbol "pauzy", który pojawił się w miejscu strzałki uruchamiającej prezentację.
To jeszcze nie wszystko. Możemy umieścić na prezentacji różne dodatkowe notatki, które będą widoczne, jako symbol kartki


Po "kliknięciu" tego symbolu wyświetlą się nam dodatkowe informacje:


Możemy też mapy tworzyć wspólnie z uczniami, a później wydrukować im, aby wkleili taką notatkę do zeszytów. Z moimi klasami już wypróbowałam tę metodę i było to na pewno coś nowego, a przy okazji objaśniłam im zasady tworzenia map myśli.
 I na koniec obiecany link z udostępnieniem demonstrowanej tu mapy myśli:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz